Wybierz kraj
Global
 

Rozszczep kręgosłupa - objawy 

Tip Print Share

Przyczyny i skutki

Rozszczep kręgosłupa jest wynikiem wady kręgosłupa, która rozwija się przed porodem. Powód wystąpienia tej usterki nie jest znany.

Objawy rozszczepu kręgosłupa

Objawy rozszczepu kręgosłupa zależą od typu rozszczepu kręgosłupa i jego nasilenia. Dzieci urodzone z najłagodniejszą formą rozszczepu kręgosłupa często nie mają oznak lub objawów, choć mogą one mieć znamię lub dołek na skórze w dolnej części kręgosłupa. W innych formach choroby, oznaki nie są tak oczywiste. Dzieci mogą się urodzić z wypełnionym płynem workiem na plecach, który jest lub nie jest pokryty skórą.

Powikłania związane z rozszczepem kręgosłupa
Powikłania związane z rozszczepem kręgosłupa mogą się pojawić w każdym wieku, choć pojawiają się zwykle we wczesnym dzieciństwie. Należą do nich:

Najpoważniejszy typ rozszczepu kręgosłupa może spowodować paraliż lub utratę czucia
w nogach. W najgorszych przypadkach, cała dolna część ciała może zostać sparaliżowana,
a osoba ta nie jest w stanie kontrolować pęcherza moczowego lub jelit. W dorosłym życiu, ludzie z rozszczepem kręgosłupa często doświadczają zaburzeń erekcji.

Powtarzające się infekcje dróg moczowych mogą prowadzić do uszkodzenia nerek. Również woda w mózgu (spowodowana przez zakłócenie przepływu płynu z kręgosłupa do mózgu) może zaburzać funkcje mózgu.Szybki kontakt

Możesz skontaktować się z Telefonicznym Centrum Pacjenta poprzez
wypełnienie poniższego formularza, bądź dzwoniąc na numer
bezpłatnej infolinii 800 269 579

Imię i Nazwisko* Email*
Zapytanie*
Max 500 słów
Telefoniczne Centrum
800 269 579

Szybki kontakt
800 269 579