Biatain® Ag Non-Adhesive

Informacje o produkcie zasoby

Opis produktu

Rozwiń, aby zobaczyć opis produktu

Zobacz opis

Opis produktu

Zastosowanie

Opatrunek Biatain Ag Nieprzylepny można zastosować w przypadku wielu typów ran wysiękowych o wydłużonym czasie gojenia z powodu bakterii lub w przypadku ran zagrożonych zakażeniem, w tym owrzodzeń podudzi, owrzodzeń odleżynowych, oparzeń drugiego stopnia, miejsc pobrania, owrzodzeń stopy cukrzycowej, ran pooperacyjnych i otarć skóry. Opatrunek Biatain Ag można zastosować w połączeniu z terapią uciskową.

Biatain Ag to miękki, wygodny, opatrunek piankowy ze srebrem, którego skuteczność w przyśpieszaniu gojenia zakażonych ran została udowodniona.
 

Unikalna trójwymiarowa struktura pianki zapewniająca większą chłonność

Podczas kontaktu z wysiękiem, unikalna trójwymiarowa struktura pianki Biatain przylega ściśle do łożyska rany–, nawet podczas ucisku.
 

Zaprojektowany, aby zapobiegać zakażeniu

Opatentowany związek srebra oraz przedłużone uwalnianie srebra zapewniają jednorodny rozkład jonów srebrowych, co umożliwia ciągłe działanie przeciwbakteryjne.
 

Opatentowany kompleks srebra o szerokim profilu przeciwbakteryjnym

Niezależne badania wykazały, że Biatain Ag to jedyny opatrunek, który jest skuteczny w działaniu przeciwko wszystkim bakteriom występującym powszechnie w zakażonych, niegojących się ranach. Badania kliniczne wykazały, że zakażone rany goją się szybciej w przypadku zastosowania opatrunku Biatain Ag, niż w przypadku innych opatrunków, w tym opatrunków przeciwbakteryjnych.
 

Stałe działanie przeciwbakteryjne podczas noszenia

Dzięki profilowi uwalniania srebra, opatrunek wykazuje stałe działanie przeciwbakteryjne przez cały czas noszenia (do 7 dni).
 

Sposób działania

Jeśli występuje wysięk, srebro zostaje uwalniane do łożyska rany przez okres do 7 dni.
 

Skład

Biatain Ag Nieprzylepny to miękki, elastyczny i chłonny, poliuretanowy opatrunek piankowy, który zawiera opatentowany kompleks srebra.

Zamknij

Rodzaje produktu

Rozwiń, aby zobaczyć wszystkie rodzaje produktu

Zobacz rodzaje produktu
Zamknij

Rodzaje produktu

Nazwa produktu Numer produktu Powierzchnia Liczba sztuk w opakowaniu
Biatain Ag Non-Adhesive 396220 10x10cm 5
Biatain Ag Non-Adhesive 396230 10x20cm 5
Biatain Ag Non-Adhesive 396250 15x15cm 5
Biatain Ag Non-Adhesive 396260 20x20cm 5
Zamknij

Produkty alternatywne i akcesoria

Purilon® Gel

Purilon® Gel

Purilon® - Szybsze gojenie ran poprzez skuteczne i delikatne oczyszczanie ran. Unikalne połączenie właściwości nawilżających i wchłaniających. Łatwy w użyciu i łatwy do usunięcia. Zmniejsza wyciekanie i macerację.

Zobacz Purilon® Gel
Biatain® Ag Adhesive

Biatain® Ag Adhesive

Opatrunek Biatain® Ag Przylepny - większa chłonność dla ran zakażonych, wymagających opatrunku o wzmocnionym mocowaniu. Unikatowa trójwymiarowa struktura pianki zapewnia większą chłonność. Zaprojektowany z myślą o zapobieganiu zakażeniom. Opatentowany kompleks srebra o szerokim działaniu przeciwbakteryjnym. Ciągłe działanie przeciwbakteryjne przez cały czas noszenia.

Zobacz Biatain® Ag Adhesive
Biatain® Alginate Ag

Biatain® Alginate Ag

Opatrunek Biatain® Alginate Ag– – większa chłonność dla zakażonych ran głębokich. Zwarta struktura opatrunku (1) Opatentowany opatrunek specjalistyczny zawierający kompleks srebra o szerokim działaniu przeciwbakteryjnym (2). Rekomendowany do ran głębokich (3). Ograniczone do minimum ryzyko wycieku wysięku i maceracji skóry.  Udokumentowane działanie hemostatyczne (4, 5).

Zobacz Biatain® Alginate Ag
Physiotulle® Ag

Physiotulle® Ag

Opatrunek Physiotulle® Ag - antybakteryjna warstwa kontaktowa przyspieszająca leczenie ran. Nieprzylegająca warstwa kontaktowa na bazie hydrokoloidu, zawierająca srebro. Wygodny i łatwy w użyciu, Zapewnia komfort i ochronę. Stałe, kontrolowane uwalnianie srebra. Przyspiesza leczenie rany (1, 3).

Zobacz Physiotulle® Ag
Zobacz wersję dla urządzeń stacjonarnych