Biatain® Non-adhesive

Informacje o produkcie zasoby

Opis produktu

Rozwiń, aby zobaczyć opis produktu

Zobacz opis

Opis produktu

Zastosowanie

Opatrunek Biatain Nieprzylepny można zastosować w przypadku wielu typów ran wysiękowych, w tym owrzodzeń podudzi, owrzodzeń odleżynowych, niezakażonych owrzodzeń stopy cukrzycowej, oparzeń drugiego stopnia, miejsc pobrania, ran pooperacyjnych i otarć skóry. Opatrunek Biatain Nieprzylepny można zastosować w połączeniu z terapią uciskową.
 

Unikalna trójwymiarowa struktura pianki zapewnia większą chłonność

Podczas kontaktu z wysiękiem, unikalna trójwymiarowa struktura pianki Biatain przylega ściśle do łożyska rany, – nawet podczas ucisku.
 

Minimum maceracji i wycieków

Dzięki większej chłonności i kontroli wysięku, Biatain Nieprzylepny minimalizuje ryzyko maceracji i wycieku. Ten nieprzylepny opatrunek doskonale nadaje się do stosowania w przypadku ran z bardzo delikatną skórą otaczającą owrzodzenie.
 

Długi czas noszenia

Ze względu na większą chłonność, opatrunek Biatain charakteryzuje się długim czasem noszenia. Badania kliniczne wykazały, że Biatain to opłacalne rozwiązanie z czasem noszenia trwającym nawet do 7 dni.
 

Miękki i elastyczny opatrunek

Biatain Nieprzylepny to miękki, elastyczny i bardzo wygodny opatrunek. Ścięte krawędzie zmniejszają ryzyko odcisków.
 

Sposób działania

Unikalna trójwymiarowa struktura pianki pochłania wysięk pionowo i blokuje płyn wewnątrz swojej struktury, pozostawiając ranę wilgotną, w celu zapewnienia gojenia w środowisku wilgotnym.
 

Skład

Biatain samoprzylepny to miękki, wygodny, poliuretanowy opatrunek piankowy z półprzepuszczalną bakterio- i wodoodporną powłoką.

Zamknij

Rodzaje produktu

Rozwiń, aby zobaczyć wszystkie rodzaje produktu

Zobacz rodzaje produktu
Zamknij

Rodzaje produktu

Nazwa produktu Numer produktu Powierzchnia Liczba sztuk w opakowaniu
Biatain Non-Adhesive 334100 10x10cm 10
Biatain Non-Adhesive 334130 15x15cm 5
Zamknij

Produkty alternatywne i akcesoria

Purilon® Gel

Purilon® Gel

Purilon® - Szybsze gojenie ran poprzez skuteczne i delikatne oczyszczanie ran. Unikalne połączenie właściwości nawilżających i wchłaniających. Łatwy w użyciu i łatwy do usunięcia. Zmniejsza wyciekanie i macerację.

Zobacz Purilon® Gel
Biatain® Adhesive

Biatain® Adhesive

®Opatrunek – Biatain Przylepny Większa chłonność dla ran wymagających opatrunku o wzmocnionym mocowaniu. Unikatowa trójwymiarowa struktura pianki zapewnia większą chłonność. Miękki i elastyczny opatrunek (4,5). Efektywna kontrola wysięku. Bezdotykowa aplikacja.

Zobacz Biatain® Adhesive
Biatain® Super, Adhesive

Biatain® Super, Adhesive

Opatrunek Biatain® Super – większa chłonność dla ran z umiarkowanym i dużym wysiękiem. Wilgotne środowisko dla szybszego leczenia rany (1-3). Łatwy w użyciu, uniwersalny opatrunek chłonny (1).

Zobacz Biatain® Super, Adhesive
Zobacz wersję dla urządzeń stacjonarnych