Przejrzystość grantów
Firma Coloplast będzie mogła wewnętrznie ustalać kategorię (typy) HCO, które z punktu działania firmy mogą być uprawnione do otrzymania wsparcia finansowego, nie będzie mogła jednak wskazywać konkretnych osób które powinny być objęte finansowaniem edukacji.
W sytuacji, kiedy grant edukacyjny będzie ufundowany w celu wsparcia uczestnictwa pracowników ochrony zdrowia w wydarzeniach organizowanych przez strony trzecie, to organizacja ochrony zdrowia otrzymująca grant będzie w całości i wyłącznie odpowiedzialna za wybór uczestników. Dokładny zapis odnośnie tego warunku będzie zawarty w pisemnej umowie dotyczącej grantu.
Wydarzenia edukacyjne o statusie międzynarodowym muszą mieć status „zatwierdzone” w systemie weryfikacji konferencji (CVS – europejski system weryfikacji konferencji) MedTech Europe, aby było możliwe ufundowanie grantu edukacyjnego na cel uczestnictwa przedstawicieli HCO w tym wydarzeniu. Jeżeli wydarzenie nie zostało zweryfikowane w CVS, musi ono zostać zatwierdzone przez Business Ethic and Compliance Coloplast A/S.
Wszystkie wnioski o grant edukacyjny muszą być składane przez ustalany w Coloplast proces aplikacji. Granty może zatwierdzać jedynie Komisja ds. Grantów.
Wnioski o granty edukacyjne
Proces wnioskowania i zatwierdzania:
„Wniosek o grant edukacyjny” dalej „Wniosek” może być wypełniony przez Wnioskodawcę z terenu Polski przy użyciu internetowego formularza.
Następnie złożony bezpośrednio do Coloplast Sp. z o.o., poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: edugrantpl@coloplast.com
Formularz „Wniosku” poza podstawowymi danymi wnioskującego musi zawierać informacje szczegółowe oraz wymagane dodatkowe dokumenty, jak również wyspecyfikowane w formularzu dane, które musi podać Wnioskodawca.
Złożony Wniosek musi być kompletny aby mógł przejść proces akceptacji. Niekompletne Wnioski nie będą poddawane rozpatrzeniu i akceptacji.
Wszystkie wnioski o granty edukacyjne muszą być składane na co najmniej 60 dni przed rozpoczęciem danego wydarzenia edukacyjnego czy też innej aktywności edukacyjnej. Firma sugeruje, aby było to 90 dni przed rozpoczęciem wydarzenia.
Pracownicy i przedstawiciele medyczni Coloplast nie są upoważnieni do wyrażania obietnicy czy zgody na udzielenie grantu edukacyjnego. Nie mogą także sugerować czy też proponować w imieniu jakiegokolwiek wnioskodawcy wpłynięcia na decyzję Komisji ds. Grantów.
W żadnym wypadku pracownik lub przedstawiciel medyczny Coloplast nie może poświadczać ani sugerować klientowi lub potencjalnemu klientowi (wnioskodawcy), że grant edukacyjny może być udzielony w związku z zakupem, zamówieniem czy polecaniem jakiegokolwiek produktu Coloplast.
Tylko kompletne Wnioski przechodzą wstępną weryfikację formalną i kierowane są do oceny przez Komisję ds. Grantów, która jest regionalną grupą decyzyjną na obszar Europy Środkowo-Wschodniej.
Wnioski formalnie kompletne będą analizowane i szczegółowo oceniane przez Komisję pod kątem celowości. Granty mogą być przyznane tylko konkretnej organizacji, nie zaś osobie fizycznej.
Komisja ds. Grantów spotyka się okresowo, w miarę potrzeb, aby zapoznać się ze złożonymi wnioskami m które po analizie zatwierdza albo odrzuca.
Komisja ds. Grantów nie będzie powoływana do oceny pojedynczych wniosków. Ocenie będzie poddawana pula Wniosków otrzymana od czasu poprzedniego spotkania Komisji. Z tego względu bardzo istotnym jest jak najwcześniejsze składanie aplikacji, przed datą wydarzenia.
Złożenie aplikacji o grant edukacyjny nie wiąże się z jej zatwierdzeniem, dlatego nie należy zakładać, że każdy Wniosek będzie zaakceptowany. Zależy to od merytoryki wydarzenia, puli budżetowej w Coloplast, terminu wydarzenia oraz innych czynników branych pod uwagę przez Komisję.
Wnioskodawcy otrzymają powiadomienie o zatwierdzeniu lub odrzuceniu Wniosku, po tym jak Komisja ds. Grantów Coloplast podejmie decyzję.
Coloplast zgodnie z wymaganiami będzie utrzymywał zapisy dotyczące wszystkich Wniosków o grant edukacyjny, zarówno zatwierdzonych jak i odrzuconych, a także decyzji Komisji ds. Grantów.