Komfort życia z cewnikowaniem

Cewnikuj się komfortowo w trakcie podróży

Doświadczanie nowych rzeczy jest często powodem podróżowania. Potrzeba cewnikowania nie powinna Cię powstrzymywać bez względu na to dokąd planujesz się wybrać.

 

Dla zachowania poczucia bezpieczeństwa i komfortu warto zadbać o niektóre kwestie jeszcze przed wyjazdem.

Czy podróżowanie z cewnikowaniem jest możliwe?

Zestaw TRAVEL to zestaw dedykowanych materiałów dla osób cewnikujących się, które udają się w podróż. W pakiecie otrzymasz od nas bezpłatnie Certyfikat Podróży i inne materiały.

Wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatnie Zestaw TRAVEL

Konsultant Telefonicznego Centrum Pacjenta skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić wszystkie otrzymane w formularzu dane.

Osoba zamawiająca 


  
 

Informujemy że administratorem Państwa danych osobowych jest Coloplast Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4, Warszawa (dalej jako „Coloplast”). Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych znajdą Państwo na stronie internetowej Coloplast pod adresem: www.coloplast.pl.

Dowiedz się więcej

Przed wyjazdem

Sprawdź przed wyjazdem

Upewnij się, że masz odpowiednią ilość cewników i innych potrzebnych produktów. Jeśli potrzebujesz zamów je z wyprzedzeniem, aby zdążyły do Ciebie dotrzeć.

Jeśli podróżujesz samolotem, podziel swoje wyroby na różne torby, na wypadek zagubienia bagażu lub opóźnienia lotu.

Zanotuj nazwę stosowanego cewnika (innych produktów) na Certyfikacie podróży Coloplast. Dobrym pomysłem może być również zrobienie im zdjęcia.

Spakuj zestaw awaryjny

Przygotuj zestaw zawierający wszystko, czego możesz potrzebować na wypadek, nagłej potrzeby cewnikowania.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz samochód, czy podróżujesz samolotem, dobrze jest mieć pod ręką najpotrzebniejsze produkty i rzeczy osobiste. 

WSKAZÓWKA: Dobrym pomysłem może być zamówienie dodatkowych cewników powyżej standardowo wykorzystywanej ilości. Cewniki hydrofilowe świetnie sprawdzają się w podróży - Są gotowe do natychmiastowego użycia

Temperatura powietrza ma znaczenie

Zastanów się, jak się spakować, gdy planujesz przenosić cewniki ze schowka w samochodzie i zabierać je w bagażu podręcznym, jeśli podróżujesz samolotem.


Przechowywanie cewników hydrofilowych

Zalecamy przechowywanie produktów w temperaturze pokojowej przez cały czas. Krótkie przechowywanie produktów w ekstremalnych temperaturach (poniżej 0 stopni Celsjusza i powyżej 60 stopni Celsjusza) nie powinno wpłynąć na jakość produktu. Dzięki temu cewniki mogą znajdować się w luku bagażowym samolotu. Należy jednak pamiętać, że im zimniejszy jest cewnik, tym będzie sztywniejszy. Dobrym pomysłem może być ogrzanie cewnika rękami przed użyciem. Z drugiej strony, cewnik będzie bardziej miękki, jeśli będzie przechowywany w ciepłym miejscu.

Wskazówki dotyczące jedzenia i napojów - co jeść i pić, aby mieć beztroskie wakacje?

W trakcie podróżowania w gorącym klimacie pojawia się ryzyko odwodnienia. Większość ludzi powinna przyjmować 1,5-2 litry wody dziennie – chyba, że lekarz zaleci inaczej. Jeśli na zewnątrz jest gorąco, trzeba pić jeszcze więcej wody. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne.

Praktyczne wskazówki 

Jeśli nie masz pewności co do jakości wody pitnej, kup wodę butelkowaną. Nie myj zębów w wodzie z kranu – zamiast tego kup butelkę wody. Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody (unikaj zbyt dużej ilości alkoholu, kofeiny i słodkich napojów, ponieważ zwiększa to ryzyko odwodnienia). Być może będziesz musiał również uważać na lód, owoce i warzywa, w zależności od tego, dokąd podróżujesz. Miej pod ręką butelkę z wodą.

 

Skąd wiesz, czy spożyłeś wystarczającą ilość wody?

Jednym ze sposobów oceny poziomu nawodnienia jest przyjrzenie się kolorowi moczu. Jeśli jesteś dobrze nawodniony, prawdopodobnie będzie blady i będziesz częściej oddawać mocz.

 

Na co zwracać uwagę przy spożywaniu posiłków?

Cokolwiek jesz, upewnij się, że jest dobrze przygotowane – zwłaszcza ryby i mięso. Staraj się jeść pokarmy bogate w błonnik. Nie jedz surowych warzyw umytych w wodzie z kranu. 

Pobierz Travel Pack od Coloplast i żyj komfortowo

Zamknij

Zamów darmową próbkę

Dziękujemy za zamówienie

Zobacz wersję dla urządzeń stacjonarnych