Endourologia

Wobec rosnącej liczby zachorowań na kamicę nerkową w krajach rozwiniętych, skuteczne metody leczenia i urządzenia do zarządzania są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Kamica nerkowa dotyka 10% osób w wieku od 20 do 60 lat, przy czym mężczyźni są dwukrotnie bardziej podatni na tę chorobę niż kobiety. Liczba nowych przypadków wzrasta w krajach rozwiniętych. Głównymi przyczynami kamicy nerkowej są niewłaściwa dieta i niewystarczające spożycie płynów. Może być ona również spowodowana pewnymi zaburzeniami metabolicznymi.

 

Wielkość kamieni - lub kamieni - może wahać się od ziarnka piasku do kilku centymetrów, przy czym największe są kamienie koralowe. Główne objawy to krwiomocz, ból i infekcja, przy czym ataki kolki nerkowej są na tyle częste, że stanowią 2% przyjęć na oddziały ratunkowe.

Możliwości lecznia

Małe kamienie mogą być usunięte samoistnie drogą naturalną. Jednakże, jeśli kamień nie zostanie usunięty w rozsądnym czasie, lub nadal jest bolesny, konieczna będzie operacja. Metoda operacji zależy od wielkości, umiejscowienia i rodzaju kamienia.

Firma Coloplast oferuje szeroką gamę produktów jednorazowego użytku wspomagających zabiegi endourologiczne i przezskórne, w tym ekstraktory kamieni Dormia®, stenty moczowodowe, cewniki moczowodowe, rozszerzadła balonowe, osłony dostępu moczowodowego, prowadniki i zestawy do przezskórnej nefrostomii.

Po zakończeniu leczenia kamicy nerkowej ważne jest, aby zidentyfikować i leczyć czynniki ryzyka, które leżą u podłoża choroby nerek u pacjenta. W tym celu wykonuje się ocenę metaboliczną, która polega na analizie kamienia i przeprowadzeniu ankiety żywieniowej oraz badań biologicznych.

Zabiegi i produkty Endourologiczne

Firma Coloplast oferuje szeroką gamę urządzeń do skutecznego usuwania kamieni nerkowych.

Opcje leczenia w celu usunięcia kamieni moczowodowych lub nerkowych obejmują litotrypsję pozaustrojową falą uderzeniową (ESWL), ureteroskopię (URS), przezskórną nefrolitotomię (PCNL) i otwartą operację.

Firma Coloplast oferuje pełną gamę wysokiej jakości jednorazowych urządzeń ureteroskopowych, w tym cewniki moczowodowe, prowadniki, Retrace osłony dostępu moczowodowego Retrace®, cewniki do rozszerzania balonem, ekstraktory kamieni Dormia® i stenty moczowodowe.

Usuwanie kamieni z dostępu przezskórnego

Description

Nasze portfolio do usuwania kamieni z dostępu przezskórnego oferuje pełną gamę akcesoriów i zestawów.

Opcje leczenia w celu usunięcia kamieni moczowodowych lub nerkowych obejmują litotrypsję falą uderzeniową pozaustrojową (ESWL), ureteroskopię (URS), przezskórną nefrolitotomię (PCNL) i otwartą operację.

 

Firma Coloplast oferuje pełną gamę produktów do chirurgii przezskórnej, w tym prowadniki, igły, rozszerzadła, osłony Amplatza, cewniki do rozszerzania balonem i rurki nefrostomijne.

Zamknij

Zamów darmową próbkę

Dziękujemy za zamówienie

Zobacz wersję dla urządzeń stacjonarnych