Nietrzymanie moczu u kobiet

Co to jest wypadnięcie narządów miednicy?

Wypadnięcie narządów miednicy jest postępującym schorzeniem, które pogarsza się z czasem. Wypadnięcie nie ustąpi bez leczenia i może wymagać operacji dla złagodzenia objawów.

Wypadanie narządów miednicy jest częstym schorzeniem u kobiet, szczególnie tych po menopauzie. Chociaż jest ono częściej spotykane u kobiet, które urodziły dzieci i/lub przeszły histerektomię, może wystąpić niemal w każdym wieku, a także u kobiet, które nie rodziły dzieci ani nie przeszły operacji ginekologicznej.

Termin wypadnięcie oznacza "zsunięcie się z normalnej pozycji". Kiedy mowa o organach miednicy kobiety, zwykle odnosi się do obwisania lub opadania pęcherza, odbytnicy, macicy lub kombinacji tych organów do sklepienia pochwy. Wypadnięcie może występować stopniowo przez wiele lat lub może zdarzyć się szybko i nagle.

Opcje leczenia

Na szczęście, istnieje wiele chirurgicznych i niechirurgicznych opcji dostępnych w leczeniu wypadnięcia. Wybór metody leczenia zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju wypadnięcia, nasilenia objawów, wieku i oczywiście osobistych preferencji.

Przed podjęciem decyzji o wyborze opcji leczenia należy rozważyć i omówić z pacjentem wszystkie zagrożenia, korzyści i wskaźniki powodzenia leczenia. Operacja rekonstrukcji miednicy może być wykonana przez pochwę lub brzusznie. Defekt pochwy jest naprawiany, zwykle przy użyciu kawałka materiału syntetycznego lub biologicznego.

Firma Coloplast oferuje różnorodne produkty syntetyczne i biologiczne jako opcje chirurgiczne.

Produkty na wypadanie narządów miednicowych

Ultralekka syntetyczna siatka

Systemy naprawcze wypadania firmy Coloplast obejmują zarówno wstępnie przycięte, jak i dostosowywane do indywidualnych potrzeb opcje siatek polipropylenowych do leczenia wypadania narządów miednicy.

Urządzenia mocujące

Urządzenia do mocowania szwów firmy Coloplast są specjalnie zaprojektowane do mocowania tkanki własnej lub dowolnego materiału przeszczepowego.

Zamknij

Zamów darmową próbkę

Dziękujemy za zamówienie

Zobacz wersję dla urządzeń stacjonarnych